Мы - сертифицированные партнеры Google
Обратный звонок
websites https

Перенесення сайту з HTTP на HTTPS: кому і навіщо це потрібно?

Время чтения: 12 минут
24.02.17

Після 2014 року Google і Яндекс оголосили про те, що всі сайти на протоколі http будуть відзначатися як небезпечні. Більшість веб-майстрів пропустили подібну ремарку пошукових систем, але кілька місяців по тому на формах можна було наштовхнутися на повідомлення про те, що сайт при колишніх налаштуваннях оптимізації та рекламних кампаній занадто сильно просів у видачі. Як виявилося, пошукачі не просто стали особливим чином відзначати сайти на новому протоколі, а й знизили якість і кількість видачі ресурсів на HTTP.

Якщо Ви до сих пір не перенесли сайт з HTTP на HTTPS – саме час задуматися над тим, коли це вкрай необхідно, і як це правильно зробити. Про це і поговоримо в статті.

markirovka https saytov

У чому переваги HTTPS?

Крім величезної лояльності з боку пошукових систем, перенесення сайту на HTTPS протокол корисний тим, що ресурс стає набагато безпечніше для користувача. Багато в чому завдяки особливостям шифрування передачі даних, пошукові системи рекомендують переходити на сайти з HTTPS протоколом.

Справа в тому, що при передачі даних по вже застарілому небезпечному протоколу існувала велика ймовірність того, що під час обміну інформацією між відправником і отримувачем третя сторона могла перехопити інформацію. Подібна система шифрування неодноразово ставала основною причиною хакерських атак ресурсів.

HTTPS протоколи дозволяють шифрувати дані таким чином, щоб доступ до них мали виключно відправник і одержувач. Досягається це завдяки використанню TLC протоколу, який захищає дані, що передаються відразу на трьох рівнях, а саме:

  • Шифрування даних – інформація доступна тільки серверу та клієнту.
  • Захист даних від зміни – будь-які зміни, можна переглянути, незалежно від того, відбулися вони автоматично або були налаштовані вручну.
  • Аутентифікація унеможливлює примусову переадресацію користувача на інший сторонній ресурс посередника.

what is tls protocol

Простими словами, сайти на HTTPS протоколі сприймаються (а по факту і є) більш надійними.

Кому потрібен переклад сайту з HTTP на HTTPS?

Відразу відзначимо – навіть зараз, через два роки після оголошень від Google і Яндекс, не всі ресурси переведені на рекомендовані захищені протоколи. Справа в тому, що від відсутності такого безпечного з’єднання страждають не всі сайти, а тільки деякі.

В обов’язковому порядку перевести сайт на захищений протокол HTTPS слід:

  • Інтернет-магазинам і сайтам, де передбачено введення платіжних даних.
  • Ресурсам, в яких передбачені спливаючі модальні вікна для збору контактної інформації клієнта.

Однак, як показує практика, сайти з усіма захищеними сторінками ранжуються пошуковими системами набагато краще, вони знаходяться в ТОПі по більшій кількості запитів. Якщо на даний момент немає можливості перевести на безпечне з’єднання HTTPS відразу весь ресурс, можна перенести на нього тільки сторінки безпосередньо з платіжними формами або формами збору контактних даних.

перенесення сайту на https

Перехід сайту з HTTP на HTTPS: вибираємо сертифікат

Для перенесення сайту на HTTPS потрібно додатково встановити SSL (сертифікат безпеки), тарифікація якого залежить від обраного типу сертифіката і компанії, яка займається їх видачею.

На даний момент доступні кілька варіантів таких сертифікатів безпеки для перенесення сайтів на HTTPS:

  1. Одиночний сертифікат для одного доменного імені. Підходить для цільного ресурсу будь-якої ємності і з будь-якою кількістю сторінок.
  2. Багаторівневий сертифікат для декількох захищених джерел (.com, .net і ін.).
  3. Сертифікат безпеки для одного джерела, але для різних доменних імен (a.sitename.com, b.sitename.com та ін.).

Також розрізняють OV, EV і DV сертифікати. Перші підтверджують не тільки домен, а й організацію, якій він належить (такий SSL призначений для державних установ, в Україні у них доменне ім’я містить .gov). EV сертифікати використовуються для інтернет-магазинів і ресурсів безпосередньо пов’язаних з електронною комерцією, такий же сертифікат використовують деякі соціальні мережі, наприклад, Twtter. Установка EV сертифіката займає до п’яти днів. Найбільш поширений тип сертифіката безпеки – OV. Він відрізняється найменшим захистом, підходить для тестових і внутрішніх сайтів а також для ресурсів, які пов’язані з електронною комерцією.

Як перенести сайт з HTTP на HTTPS?

Саме перенесення сайту з HTTP на HTTPS не обмежується виключно вибором і покупкою сертифіката. Для того, щоб правильно перевести всі сторінки і елементи ресурсу на захищений протокол, знадобиться від 12 годин і більше, в залежності від того, наскільки ємний ресурс, і як сильно ви будете квапити програміста:)

Неуважний переклад сайту з HTTP на HTTPS протокол загрожує тим, що деякі сторінки просто загубляться, злетять внутрішні і зовнішні анкори, сторінки перестануть індексуватися. Як результат – позиції у видачі серйозно просядуть, і трафік піде вниз. Як правильно перенести сайт з HTTP на HTTPS? Виконати перенесення всіх елементів ресурсу і не забути повідомити про це пошуковики.

Що потрібно зробити в обов’язковому порядку:

  1. Переадресація URL. Для переадресації ресурсу на нові адреси з HTTPS перед доменним ім’ям, можна використовувати динамічні посилання щодо домену або щодо протоколу. Не забувайте, що потрібно використовувати 301 редіректи, про значення яких ми вже писали раніше.
  2. Перевірка внутрішніх посилань. Якщо внутрішні сторінки сайту лінкуются один з одним (найімовірніше, так і є на сайті з двома і більше сторінками), всі внутрішні анкори також потрібно замінити на відносні посилання.
  3. Перевірка зображень і інших посилань. Все клікабельні елементи на сайті і на зовнішніх ресурсах з адресами повинні бути також виправлені на відносні посилання або на нові адреси, але вже із зазначенням HTTPS протоколу замість HTTP.
  4. Перевірка файлів robots.txt і тегів noindex – під час перенесення сайту сторінки закриваються від індексації, після завершення всіх робіт не забудьте їх знову відкрити для індексації. Про значення файлу robots.txt і тега noindex ми вже писали раніше.
  5. Оновлення карти сайту.
  6. Робота з Google Webmaster Tools. Після переадресації всіх внутрішніх сторінок, зображень і елементів ресурсу, сайт необхідно заново відправити на індексацію пошуковим системам. Для пошукових систем оновлений ресурс – абсолютно новий, навіть з повним збігом доменного імені.

Будь-який пропущений крок або неправильно виконана дія загрожує зниженням кількості відвідувачів на сайті. Думайте самі, чи готові Ви ризикувати з самостійним перенесенням сайту на безпечний протокол HTTPS – наші фахівці допоможуть зробити це швидко і в стислі терміни від одного робочого дня (в залежності від складності ресурсу).

Появились вопросы ?

У нас есть ответы

Любые вопросы относительно нашей деятельности и предлагаемых продуктов мы с радостью обсудим в теплой атмосфере. Мы будем рады вам и вашим вопросам, задачам, проектам.

Обсудить проект

ОБСУДИМ ПРОЕКТ?

заполните ваши контактные
данные, мы вам перезвоним и уточним все детали

Это поле обязательное для заполнения

Некорректный ввод

Это поле обязательное для заполнения

Некорректный ввод

данные не передаются 3-м лицам

заполните ваши контактные
данные, мы вам перезвоним

Это поле обязательное для заполнения

Некорректный ввод

Это поле обязательное для заполнения

Некорректный ввод

данные не передаются 3-м лицам